2 - 0
Barcelona-kvinder - UD Tenerife Kvinder i tv & stream
Du kan se Barcelona-kvinder - UD Tenerife Kvinder 30 august 2026 kl 19.00 på DAZN. Kampen spilles på Estadi Johan Cruyff og vises via de angivne tjenester.
Vises i TV & Stream
-
DAZN
| # | Hold | K | S | N | Kampe | Sejre | Nederlag | Uafgjort | Målscore | +/- | Point | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Barcelona-kvinder | 4 | 4 | 0 | 0 | 17 | 12 | |||||
| 2 | Real Madrid Kvinder | 4 | 3 | 0 | 1 | 5 | 10 | |||||
| 3 | Madrid CFF Kvinder | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 9 | |||||
| 4 | Athletic Club Kvinder | 4 | 2 | 1 | 1 | 2 | 7 | |||||
| 5 | FC Levante Badalona Kvinder | 4 | 2 | 1 | 1 | 2 | 7 | |||||
| 6 | Eibar Kvinder | 4 | 2 | 1 | 1 | -1 | 7 | |||||
| 7 | Edf Logrono W | 4 | 2 | 2 | 0 | 1 | 6 | |||||
| 8 | Atlético Madrid Kvinder | 4 | 2 | 2 | 0 | -1 | 6 | |||||
| 9 | Sevilla Kvinder | 4 | 2 | 2 | 0 | -2 | 6 | |||||
| 10 | Deportivo Alavés W | 4 | 2 | 2 | 0 | -4 | 6 | |||||
| 11 | Espanyol Kvinder | 4 | 1 | 2 | 1 | 2 | 4 | |||||
| 12 | Deportivo de La Coruña Kvinder | 4 | 1 | 2 | 1 | 0 | 4 | |||||
| 13 | Granada Kvinder | 4 | 1 | 3 | 0 | -5 | 3 | |||||
| 14 | Real Sociedad Kvinder | 4 | 0 | 2 | 2 | -3 | 2 | |||||
| 15 | UD Tenerife Kvinder | 4 | 0 | 2 | 2 | -7 | 2 | |||||
| 16 | Valencia Kvinder | 4 | 0 | 4 | 0 | -7 | 0 |
K = Kampe
S = Sejre
N = Nederlag
+/- = Målscore
P = Point
- Dato
- Tid
- 19.00
- Sted
- Estadi Johan Cruyff
- Liga
- Primera División Femenina
- Stream
- DAZN
Barcelona-kvinder – UD Tenerife Kvinder på TV
Se kampen mellem Barcelona-kvinder og UD Tenerife Kvinder live på TV og via streaming. Det er en kamp i Primera División Femenina med kick-off kl. 17:00 den 30. august på Estadi Johan Cruyff - Barcelona.
- TV-kanaler: Oplysninger om tv-sendinger vil blive opdateret tættere på kick-off.
- Stream: DAZN
Streaming Barcelona-kvinder – UD Tenerife Kvinder
Kampen kan streames via DAZN. Nedenfor er en enkel vejledning til, hvordan du kan finde kampen på en streamingtjeneste.
Sådan ser du kampen:
- Gå til DAZN.dk eller åbn appen.
- Log ind eller opret en konto.
- Gå til Sport → Primera División Femenina → Barcelona-kvinder - UD Tenerife Kvinder.
- Start streamen ved kick-off kl. 17:00.
Kommende kampe
Barcelona-kvinder
- 6. september 17:00 – Sevilla Kvinder - Barcelona-kvinder
- 13. september 17:00 – Barcelona-kvinder - Atlético Madrid Kvinder
- 4. oktober 17:00 – Barcelona-kvinder - Real Madrid Kvinder
UD Tenerife Kvinder
- 6. september 17:00 – UD Tenerife Kvinder - Deportivo de La Coruña Kvinder
- 13. september 17:00 – Real Sociedad Kvinder - UD Tenerife Kvinder
- 20. september 17:00 – UD Tenerife Kvinder - Sevilla Kvinder
Hvor kan jeg se Barcelona-kvinder - UD Tenerife Kvinder?
TV-oplysninger er ikke tilgængelige endnu. Kampen kan streames via DAZN. Det er en kamp i Primera División Femenina med kick-off kl. 17:00 den 30. august.
Hvilken tv-kanal sender kampen mellem Barcelona-kvinder og UD Tenerife Kvinder?
Oplysninger om tv-kanaler er ikke tilgængelige endnu. Broadcast-information vil blive opdateret tættere på kick-off.
Hvordan kan jeg streame Barcelona-kvinder - UD Tenerife Kvinder?
Kampen streames på DAZN. Gå til DAZN.dk eller åbn appen, log ind eller opret en konto, vælg Sport → Primera División Femenina → Barcelona-kvinder - UD Tenerife Kvinder, og start streamen ved kick-off kl. 17:00.
Seneste kampe for Barcelona-kvinder:
-
0 4Madrid CFF Kvinder Barcelona-kvinderPrimera División Femenina 31.05.2026
-
4 0Barcelona-kvinder Lyon KvinderWomens Champions League 23.05.2026
-
1 3UD Tenerife Kvinder Barcelona-kvinderPrimera División Femenina 10.05.2026
Seneste kampe for UD Tenerife Kvinder:
-
2 0UD Tenerife Kvinder Deportivo de La Coruña KvinderPrimera División Femenina 31.05.2026
-
1 3UD Tenerife Kvinder Barcelona-kvinderPrimera División Femenina 10.05.2026
-
1 1Granada Kvinder UD Tenerife KvinderPrimera División Femenina 01.05.2026
Indbyrdes kampe:
-
1 3UD Tenerife Kvinder Barcelona-kvinderPrimera División Femenina 10.05.2026
-
2 0Barcelona-kvinder UD Tenerife KvinderPrimera División Femenina 06.12.2025