Dynamo Dresden - Bochum i tv & stream

Du kan se Dynamo Dresden - Bochum 5 september 2026 kl 20.30 på Viaplay og Allente. Kampen spilles på Rudolf-Harbig-Stadion og vises via de angivne tjenester.

Vises i TV & Stream

Dato
Tid
20.30
Sted
Rudolf-Harbig-Stadion
Liga
Bundesliga 2
Stream
Viaplay, Allente

Dynamo Dresden – Bochum på TV

Kampen mellem Dynamo Dresden og Bochum kan ses på tv eller streames. Udsendelsesdetaljer for tv er endnu ikke bekræftet, men kampen spilles i Bundesliga 2 med kick-off kl. 20:30 den 5. september 2026 på Rudolf-Harbig-Stadion - Dresden.

  • TV-Channels: Udsendelsesinformation opdateres tættere på kick-off.
  • Stream: Viaplay og Allente

Stream Dynamo Dresden – Bochum

Du kan streame kampen via de tjenester, der er opført ovenfor. Følg disse simple trin for at streame kampen på nettet:

  1. Gå til Viaplay.dk eller åbn appen.
  2. Log ind eller opret en konto.
  3. Gå til Sport → Bundesliga 2 → Dynamo Dresden - Bochum.
  4. Start streamen ved kick-off kl. 20:30.

Kommende kampe

Dynamo Dresden

  • 12. september 2026 13:00 – Eintracht Braunschweig - Dynamo Dresden
  • 19. september 2026 20:30 – Dynamo Dresden - Hertha Berlin
  • 10. oktober 2026 13:30 – Osnabrück - Dynamo Dresden

Bochum

  • 12. september 2026 13:00 – Bochum - Greuther Fürth
  • 20. september 2026 13:30 – Hannover 96 - Bochum
  • 10. oktober 2026 13:30 – Bochum - Arminia Bielefeld
Hvor kan jeg se Dynamo Dresden - Bochum?

Tv-udsendelsesinformation er ikke bekræftet endnu og opdateres tættere på kick-off. Kampen kan streames via Viaplay og Allente.

Hvilken tv-kanal sender kampen mellem Dynamo Dresden - Bochum?

Det er ikke bekræftet hvilken tv-kanal der sender kampen. Udsendelsesinfo vil blive opdateret tættere på kick-off.

Hvordan kan jeg streame Dynamo Dresden - Bochum?

Du kan streame via Viaplay eller Allente. Gå til Viaplay.dk eller åbn appen, log ind eller opret en konto, gå til Sport → Bundesliga 2 → Dynamo Dresden - Bochum, og start streamen ved kick-off kl. 20:30 den 5. september 2026.

Seneste kampe for Dynamo Dresden:

  • 1 0
    Dynamo Dresden Darmstadt 98
    Bundesliga 2 16.08.2026
  • 2 1
    Dynamo Dresden Holstein Kiel
    Bundesliga 2 17.05.2026
  • 2 1
    Eintracht Braunschweig Dynamo Dresden
    Bundesliga 2 09.05.2026

Seneste kampe for Bochum:

  • 0 1
    Bochum Osnabrück
    Bundesliga 2 28.08.2026
  • 0 2
    Greuther Fürth Bochum
    DFB Pokal 23.08.2026
  • 0 1
    Eintracht Braunschweig Bochum
    Bundesliga 2 14.08.2026

Indbyrdes kampe:

  • 2 0
    Dynamo Dresden Bochum
    Bundesliga 2 18.04.2026
  • 1 2
    Bochum Dynamo Dresden
    Bundesliga 2 21.11.2025

Relaterede links