1 - 0
Sturm Graz - RB Leipzig i tv & stream
Du kan se Sturm Graz - RB Leipzig 29 januar 2025 kl 21.00 på Viaplay og Allente. Kampen spilles på Merkur Arena og vises via de angivne tjenester.
Vises i TV & Stream
-
Allente
-
Viaplay
Sturm Graz
4-3-1-2
1
Scherpen
23
Malić
35
Geyrhofer
5
Wüthrich
24
Lavalėe
8
Yalcouyé
4
Stanković
21
Chukwuani
10
Kiteishvili
15
Bøving
20
Jatta
11
Openda
9
Poulsen
14
Baumgartner
7
Nusa
18
Vermeeren
8
Haidara
3
Geertruida
5
Bitshiabu
4
Orbán
13
Seiwald
26
Vandevoordt
RB Leipzig
3-4-1-2
| # | Hold | K | S | N | Kampe | Sejre | Nederlag | Uafgjort | Målscore | +/- | Point | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PSG | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 9 | |||||
| 2 | Aston Villa | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 9 | |||||
| 3 | Liverpool | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 9 | |||||
| 4 | Real Madrid | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 9 | |||||
| 5 | Real Betis | 3 | 3 | 0 | 0 | 3 | 9 | |||||
| 6 | Stuttgart | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 7 | |||||
| 7 | Arsenal | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 7 | |||||
| 8 | Barcelona | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 6 | |||||
| 9 | Como | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 6 | |||||
| 10 | Manchester City | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 6 | |||||
| 11 | Club Brugge KV | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 6 | |||||
| 12 | Sporting CP | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 6 | |||||
| 13 | Borussia Dortmund | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||||
| 14 | Bayern München | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 5 | |||||
| 15 | Roma | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | |||||
| 16 | Atlético Madrid | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| 17 | Shakhtar Donetsk | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| 18 | PSV Eindhoven | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||||
| 19 | Villarreal | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 3 | |||||
| 20 | Manchester United | 3 | 1 | 2 | 0 | -1 | 3 | |||||
| 21 | Inter | 3 | 1 | 2 | 0 | -1 | 3 | |||||
| 22 | Napoli | 3 | 1 | 2 | 0 | -2 | 3 | |||||
| 23 | Galatasaray | 3 | 1 | 2 | 0 | -3 | 3 | |||||
| 24 | Lask Linz | 3 | 1 | 2 | 0 | -3 | 3 | |||||
| 25 | Sabah FC | 3 | 1 | 2 | 0 | -3 | 3 | |||||
| 26 | Feyenoord | 3 | 1 | 2 | 0 | -4 | 3 | |||||
| 27 | RC Lens | 3 | 1 | 2 | 0 | -4 | 3 | |||||
| 28 | Bodø/Glimt | 3 | 1 | 2 | 0 | -5 | 3 | |||||
| 29 | AEK Athens FC | 3 | 1 | 2 | 0 | -5 | 3 | |||||
| 30 | RB Leipzig | 3 | 1 | 2 | 0 | -5 | 3 | |||||
| 31 | Fenerbahce | 3 | 0 | 1 | 2 | -6 | 2 | |||||
| 32 | Slavia Prag | 3 | 0 | 2 | 1 | -3 | 1 | |||||
| 33 | Viking | 3 | 0 | 2 | 1 | -4 | 1 | |||||
| 34 | FC Porto | 3 | 0 | 3 | 0 | -4 | 0 | |||||
| 35 | Lille | 3 | 0 | 3 | 0 | -6 | 0 | |||||
| 36 | Slovan Bratislava | 3 | 0 | 3 | 0 | -12 | 0 |
K = Kampe
S = Sejre
N = Nederlag
+/- = Målscore
P = Point
- Dato
- Tid
- 21.00
- Sted
- Merkur Arena
- Liga
- Champions League
- Stream
- Viaplay, Allente
Hvor kan jeg streame Sturm Graz - RB Leipzig?
Du kan gå til streamingtjenesterne Viaplay og Allente. Opret en konto og vælg det sportabonnement, der indeholder Champions League. Så er du klar til at se Sturm Graz mod RB Leipzig!
Hvor kan man se Sturm Graz - RB Leipzig?
Sturm Graz - RB Leipzig kan streames live på Viaplay og Allente.
Seneste kampe for Sturm Graz:
-
5 0Atalanta Sturm GrazChampions League 21.01.2025
Seneste kampe for RB Leipzig:
-
2 1RB Leipzig Sporting CPChampions League 22.01.2025